GRY KARCIANE
Jungle Brunch (druga edycja)
Rodzinna gra karciana o wiecznie głodnych zwierzakach
cena:
65.90 PLNwysyłamy w: niedostępny
Podstawowe informacje:
liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 6 lat
czas gry: od 15 do 30 min.
wydawca: Cube (2013)
kod kreskowy: 8033772893107
projektant: Luca Bellini , Luca Borsa
wersja językowa: polska
Opis w serwisie BGG
Opis
Jungle Brunch to dynamiczna i zabawna, rodzinna gra karciana, w której możesz wykazać się umiejętnością planowania. Lubisz gry z dużą ilością interakcji? Jungle Brunch o wiecznie głodnych zwierzakach jest dla ciebie! W każdej dżungli jest taka pora, w której zwierzętom zaczyna niemiłosiernie burczeć w brzuchach i postanawiają je wypełnić. W jedzeniu bananów, liści i innych smakołyków, teoretycznie pierwszeństwo mają te największe. Ale i one uważać muszą na czających się w gąszczu drapieżników oraz inne sprytne stworzenia, które będą chciały im co nieco podebrać.Zawartość pudełka: 110 kart zwierząt51 kart roślin1 karta Przywódcy Stada1 karta Łowcyinstrukcja
Gra karciana, w której jesteśmy wygłodniałymi zwierzętami, udającymi się na posiłek, podczas którego spotykamy inne stada(pozostałych graczy). Ten kto najlepiej zaplanuje wewnątrz swojego stada, którymi zwierzętami będziemy grali w poszczególnych partiach gry, wygra dzięki zdobytym punktom na kartach żywności.
W grze rozdajemy dla każdego z graczy 6 kart, którymi będziemy rozgrywali 3 rundy. W każdej rundzie wykładamy dwie karty przed sobą, przy czym jedną z nich kładziemy odwróconą żeby nie było widać zwierzaka a drugą odkrywamy zwierzakiem do góry. Po wyłożeniu przez każdego gracza takiego zestawu przystępujemy do rozpatrywania kto je jako pierwszy i rozpoczynamy posiłek. Czasami musimy obejść się smakiem i odchodzimy z niczym.
Po zakończeniu trzeciej rundy, podliczamy punkty i możemy rozegrać kolejną partię. Gra trwa 15 minut.
W grze występuje osiem rodzajów zwierząt: lew, tygrys, wąż, bawół, małpka, nietoperz, słoń oraz guziec. Każde z tych zwierząt ma inne preferencje żywnościowe a także inne właściwości działania, dzięki czemu gra jest urozmaicona. Na przykład dzieci jedzą tylko w obecności rodziców, a sęp zwierzę które zje zepsutą żywność (banany, trawkę lub orzechy).
Ilustracje na kartach są całkiem przyjemne, skierowane właśnie do młodszych graczy.
Jest to gra zdecydowanie rodzinna, do pogrania z młodszymi sympatykami gier planszowych (karcianych). Dzieci chcą grać w kolejne partie (czasem nawet kilkanaście razy pod rząd).